• IX Ogólnopolski Marsz Pokoju HDK PCK 2013
  • Akcje Krwiodastwa w 2015 Więcej
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Bielsko Biała
  • Zbieramy pieniążki i żywność dla potrzebujących wspólnie w Tesco
  • Przekazanie rowerka rehabilitacyjnego Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Połkolonie z PCK 2021 organizowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej zakończoneW dniu 28 czerwca 2021r. dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 27 w Bielsku-Białej oraz znaczącym wsparciu Miasta Bielska-Białej, Rady Pań przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Warszawie, prywatnym i prawnym darczyńcom, Oddział Rejonowy PCK w Bielsku-Białej zorganizował półkolonie PCK ph. "Lato z PCK" dla 48 uczestników w II turnusach. Pierwszy turnus rozpoczęliśmy w dniu 28.06.2021r który trwał do dnia 02.07.2021r. Natomiast drugi turnus rozpoczął się w dniu 5 .07.2021r o trwał do dnia 9 .07.2021r.

Podczas pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z warunkami bezpieczeństwa podczas półkolonii oraz wakacji 2021r , które omówił asp. Maciej Kasolik funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Dzień 9 lipca 2021r., był ostatnim dniem pobytu naszych uczestników na II turnusie półkolonii z PCK, który trwał od dnia 5 lipca 2021r dla 48 uczestników.
W ostatnim dniu półkolonii było grupowe wyjście do kina oraz udział na Wystawie Pająków i Skorpionów zorganizowanej w Gemini Park w Bielsku-Białej i pożegnaliśmy się do następnych wspólnych wakacji w roku 2022.

Wcześniej tj. 5 lipca, uczestnicy półkolonii byli na wycieczce w Zagrodzie Żubrów w Pszczynie a ponadto:

Wtorek 6 lipca- Dogoterapia oraz wizyta uczestników w siedzibie II Komisariatu Policji w Bielsku-Białej.

Środka 7 lipca- wizyta na basenie Troclik w Bielsku-Białej oraz wspólne gry i zabawy integracyjne w grupach.

Czwartek 8 lipca- wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek LEŚNIK w Ustroniu oraz ognisko i pieczona kiełbaska z grilla.

Życzenia dalszych miłych i bezpiecznych wakacji dla uczestników półkolonii, ich rodzicom oraz wychowawczyniom, które opiekowały się naszymi podopiecznymi w trakcie trwania I
i II turnusu przedmiotowej półkolonii, składają pracownicy OR PCK w Bielsku-Białej.
Więcej szczegółów z przeprowadzonego I i II turnusy półkolonii przez Oddział Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej można obejrzeć i przeczytać na: https://www.facebook.com/pckbielskobiala

W tym miejscy składamy podziękowania dla Władz Miasta Bielsko-Biała, dla Rady Pań przy Polskim Czerwonym Krzyżu w Warszawie, darczyńcom swoich produktów firmie MSW Sp. z o.o. w Tychach, która przekazała napoje , firmie Sertop Sp. z o.o. w Tychach za przekazanie serków dla uczestników półkolonii.

 

Ponadto dziękujemy Wszystkim rodzicom za udzielone wsparcie, przy organizacji przez OR PCK w Bielsku-Białej przedmiotowej półkolonii z PCK w roku 2021r.

 

Marek Mielnik

Dyrektor OR PCK

w Bielsku-Białej