Zasady prowadzenia szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy przez Polski Czerwony Krzyż są regulowane stosownymi uchwałami Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża. Dokument ten reguluje m.in. kto może prowadzić szkolenia w imieniu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz jakie są zasady organizacji kursów.
Od 1 lipca 2007 roku obowiązuje uchwała 141/07 z dnia 27 marca 2007 roku. Uchwała ta zatwierdza System szkoleń pierwszej pomocy w Polskim Czerwonym Krzyżu - zasady funkcjonowania.
Wykaz szkoleń prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż został zatwierdzony przez Dyrektora Generalnego Zarządu Głównego PCK i jest do pobrania poniżej. Informujemy jednocześnie, że nie wszystkie szkolenia są dostępne w całym kraju - zależy to od możliwości placówki terenowej PCK.
Przy Zarządzie Głównym PCK działa Komisja Programowa Pierwszej Pomocy. Skład komisji został zatwierdzony uchwała Zarządu Głównego PCK z dnia 23 sierpnia 2007r.
Nasi instruktorzy mogą poprowadzić szkolenia w placówkach terenowych Polskiego Czerwonego Krzyża w całym kraju lub w siedzibie zamawiającego.
Do pobrania:
Uchwała 141/07 Zarządu Głównego PCK z dnia 27 marca 2007 r.
System szkoleń pierwszej pomocy w PCK - zasady funkcjonowania
Wykaz szkoleń prowadzonych przez Polski Czerwony Krzyż
Na terenie naszego regionu działają:
Bielska Grupa Ratownictwa PCK, kierowana przez Łukasz Zubrzycki,
Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej
Sobieskiego 6
43-300 Bielsko-Biała
tel: 570-217-341
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.facebook.com/GR.PCK.Bielsko/
w Czechowicach-Dziedzicach kierowana przez Tomasza BŁASIAK
Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża
Czechowice-Dziedzice
ul. Barlickiego 24
43-502 Czechowice-Dziedzice
tel: 669881302
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.grpck.czechowice-dziedzice.pl
Grupy Ratownictwa PCK działają jako jednostki wspomagające system "Państwowego Ratownictwa Medycznego".
Kompetencje ratowników PCK i wyposażenie grup we właściwy sprzęt pozwala na realizowanie różnorakich działań, tak ratowniczych jak też i szkoleniowych.
Ratownicy PCK realizują zlecenia zabezpieczania medycznego różnego rodzaju imprezy masowych typu: koncerty, festyny czy tez mecze piłkarskie.
W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt
z biurem ZR PCK w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 6,
tel: 33 822 8211
Oferta Grupy Ratownictwa PCK:
Zabezpieczenia imprez masowych.
Kursy pierwszej pomocy.
Program szkolenia jest zatwierdzony przez EUROPEJSKĄ RADĘ RESUSCYTACJI. Obowiązuje on w organizacjach Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca w całej Europie i jest honorowany na całym świecie. Kursy kończą się egzaminem sprawdzającym zdobytą wiedzę jak i wykorzystanie jej w praktyce (pozoracje wypadków). Po ukończeniu kursu, jego uczestnicy mogą ubiegać się o wydanie Zaświadczenia (Certyfikatu) potwierdzającego jego ukończenie.
Na wszystkich kursach i szkoleniach uczestnicy wykonują ćwiczenia na sprzęcie najnowszej generacji i wyposażani są w sprzęt ochrony osobistej. Na życzenie zleceniodawcy kursy mogą być przeprowadzane we wskazanych przez niego pomieszczeniach.
Pokazy z zakresu udzielania pierwszej pomocy z instruktarzem i ćwiczeniami,
Kurs podstawowy 16-to godzinny udzielania pierwszej pomocy z egzaminem i wydaniem Certyfikatu Unii Europejskiej: cena uzależniona od ilości uczestników i miejsca przeprowadzenia kursu.
Cena do uzgodnienia cena uzależniona od ilości uczestników i miejsca przeprowadzenia kursu.
Ratowników PCK w Bielsku-Białej ubiera firma PPHU AKATEX
Grupa Pomocy Humanitarnej w Bielsku-Białej
W strukturach Polskiego Czerwonego Krzyża poza formacjami ratunkowymi, jak Grupy Ratownictwa istnieją również formacje wspierające - Grupy Pomocy Humanitarnej.
Ich zadaniem jest wspomaganie Grup Ratownictwa, służb profesjonalnych (policji, straży pożarnej) oraz ludności cywilnej w zakresie logistyki.
Znaczenie takich działań rośnie w czasie poważnych katastrof, jak np. powodzie, kiedy konieczność ewakuacji stanowi poważne wyzwanie dla władz. Ktoś musi zapewnić ewakuowanym nocleg, wyżywienie i opiekę. Grupy Pomocy Humanitarnej są przygotowane i wyposażone w odpowiedni sprzęt, konieczny do realizacji tych zadań.
Jakie są zadania GPH w Bielsku-Białej?
- współpraca z Grupą Ratownictwa (wsparcie logistyczne działań grupy);
- gotowość na wypadek akcji ratunkowej.
Kto może być członkiem GPH?
- młodzież i dorośli gotowi poświęcić swój czas na służbę innym ludziom.
Jakie są obowiązki członka GPH?
- aktywne uczestnictwo w życiu grupy;
- podnoszenie swoich kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach i ćwiczeniach.
Dlaczego warto zostać członkiem GPH?
- jest to okazja do zdobycia cennych życiowych doświadczeń i umiejętności;
- pomaganie innym stanowi wspaniałą przygodę;
- można rozpocząć współpracę z Grupą Ratownictwa przed ukończeniem 18 roku życia i zostać ratownikiem zaraz po osiągnięciu pełnoletności;
- można brać udział w ćwiczeniach Grupy Ratownictwa i poznawać w ten sposób zasady pierwszej pomocy przedmedycznej;
- poznaje się wielu interesujących ludzi, którzy chcą w życiu robić ciekawe i wartościowe rzeczy.
Jak zostać członkiem GPH?
Skontaktuj sie z nami pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - napisz kilka słów o sobie.
Odpowiemy na Twoje pytania i przekażemy więcej szczegółów dotyczących tworzenia GPH.