• IX Ogólnopolski Marsz Pokoju HDK PCK 2013
  • Akcje Krwiodastwa w 2015 Więcej
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Bielsko Biała
  • Zbieramy pieniążki i żywność dla potrzebujących wspólnie w Tesco
  • Przekazanie rowerka rehabilitacyjnego Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wakacyjne akcje krwiodawstwa organizowane przez Kluby HDK Polskiego Czerwonego Krzyża z OR PCK w Bielsku-Białej (I)

LIPIEC

AKCJA KRWIODAWSTWA W BIELSKU-BIAŁEJ
W dniu 4 lipca 2020 r. członkowie Klubu HDK PCK ”KroplaRh” przy Oddziale Rejonowym PCK w Bielsku Białej zorganizowali kolejną w tym roku akcje honorowego krwiodawstwa pod hasłem ”Pomóż Żyć Innym”. Tym razem ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zawitał pod hipermarketem „Tesco Extra” w Bielsku-Białej. Podczas sobotniej akcji zarejestrowało się 10 krwiodawców i wszyscy oddali krew, dzięki czemu pozyskano 4, 5 litra tego bezcennego leku.

AKCJA KRWIODAWSTWA W KANIOWIE
W dniu 5 lipca 2020 r. członkowie Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy w Bestwinie zorganizowali kolejną w tym roku akcje honorowego krwiodawstwa. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stanął na parkingu przy kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Kaniowie. Mimo, że dzisiejsza pogoda sprzyjała bardziej wypadom na łono natury niż odwiedzeniu ambulansu, to 25 honorowych krwiodawców przyjechało, aby podzielić się z innymi cząstka siebie i zasilić Bank Krwi. Krew oddali nie tylko mieszkańcy Kaniowa, czy też gminy Bestwina, ale również z okolicy, jeden z dawców przyjechał nawet spod Kęt, woj. małopolskie. Po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim, krew oddało 19 krwiodawców, dzięki czemu pozyskano 8 550 ml tego bezcennego i niczym niezastąpionego leku. Warto pamiętać, iż podczas wakacji zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże, ponieważ jest znacznie więcej wypadków drogowych, losowych i innych zdarzeń.

AKCJA KRWIODAWSTWA W CZECHOWICACH-DZIEDZICACH
W dniu 9 lipca 2020 r. członkowie Klubów HDK PCK przy TRW S.S. Poland i przy Urzędzie Miasta w Czechowicach-Dziedzicach zorganizowali kolejną w tym roku akcje honorowego krwiodawstwa. Jak co miesiąc, w pierwszy czwartek ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stanął na parkingu przed tutejszym Urzędem. Podczas czwartkowej akcji zarejestrowało się 34 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim, krew oddało 24 z nich, dzięki czemu pozyskano 10 800 ml tego bezcennego i niczym niezastąpionego leku. Wakacje to bardzo szczególny okres, gdzie zapotrzebowanie na krew gwałtownie wzrasta z uwagi na zwiększoną ilość wypadków drogowych, losowych i innych zdarzeń.

AKCJA KRWIODAWSTWA W STRUMIENIU
W dniu 11 lipca 2020r. Członkowie Klubu HDK PCK przy Parafi Świetej Barbary w Strumieniu zorganizowali przy Intermarche akcję krwiodawstwa. Do ambulansu zgłosiły się 33 osoby, krew oddały 31 w tym po raz pierwszy 3 osoby. Zebrano 13,950 ml krwi.

AKCJA KRWIODAWSTWA W BIELSKU-BIAŁEJ
W dniu 12 lipca 2020 r. członkowie Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku Białej wspólnie z członkami „OAZA” Stare Bielsko organizowali akcję honorowego krwiodawstwa w Bielsku-Białej. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza, ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach stanął na parkingu przy kościele pw. Św. Stanisława BM w Starym Bielsku. Podczas niedzielnej akcji zarejestrowało się 40 krwiodawców, a po wypełnieniu ankiety i badaniu lekarskim krew oddało 18 z nich, dzięki czemu pozyskano 8, 1 litra tego bezcennego leku. Warto podkreślić, że 4 osoby oddały krew po raz pierwszy. Akcję wsparła po raz trzeci firma Compensa TU VIG, która podarowała każdemu, kto zgłosił się na akcję pamiątkowy kubek oraz zestaw – maseczka i rękawiczki jednorazowe.

AKCJA KRWIODAWSTWA W BIELSKU-BIAŁEJ
W dniu 12 lipca 2020 r. członkowie Klubu KDK PCK przy Nemak-Poland w Bielsku-Białej zorganizowali akcje krwiodawstwa przy kościele Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej -Komorowicach . Podczas akcji zgłosiło się 26 krwiodawców, krew oddało 18. Łącznie zebrano 8.100 ml krwi pełnej. Serdecznie dziękujemy honorowym krwiodawcom za ich wspaniały dar, a organizatorom za zaangażowanie i poświęcony czas.

AKCJA KRWIODAWSTWA W BIELSKU-BIAŁEJ
W dniu 18 lipca 2020r. członkowie Klubu HDK PCK „Kropla RH” przy Oddziale Rejonowym PCK w Bielsku Białej zorganizowali akcje krwiodawstwa na Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej. Zgłosiły się 33 osoby w tym po raz pierwszy 6 osób. Kkrew oddało 24 osoby co daje 10,8 l krwi . Wszystkim którzy zgłosili się do oddania serdecznie dziękujemy za ofiarowanie cząstki siebie przesyłamy Czerwonokrzyskie Pozdrowienia.

AKCJA KRWIODAWSTWA W WIEPRZU
W dniu 19 lipca 2020r. członkowie Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy Radziechowy-Wieprz zorganizowali kolejna udana akcję we współpracy z Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice oraz Parafia Niepokalanego Serca NMP w Wieprzu . Z największą radością informujemy, że udało nam się pozyskać 17 litrów krwi! Podczas trwania akcji zgłosiło się ponad 60 osób chętnych, zarejestrowanych zostało 49, krew oddało 38 w tym 14 osób po raz pierwszy, 4 osoby zapisały się do bazy dawcy szpiku! Z całego serca dziękujemy krwiodawcom, członkom naszego klubu oraz sponsorom: Sklep ABC Wieprz, Piekarnia Tradycyjna Wieprz, PPS "SPOŁEM" Węgierska Górka, Biuro Regionalne Oriflame Żywiec 2, Salon Fryzjerski Passion, Akademia Biustonosza, PaintballKris&Foro , Kwiaciarnia Lilia, usługi dekoracyjne, Klub Seniora z Bystrej, Klub Seniora WRZOS w Juszczynie, Sklep Skarbek Węgierska Górka.