• 2
  • 3
  • 4
  • 5

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLUBÓW HDK PCK Z OKAZJI 100 – LECIA PCK KLUBÓW HONOROWYCH DAWCÓW KRWI

Uczestnicy:

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest ukończenia 18 lat.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie drużyny w sposób opisany w regulaminie, zgłoszenie drużyny wiąże się z akceptacją niniejszego regulaminu.

Uczestnicy zobowiązani są do stosowania się do poleceń organizatora, związanych z zachowaniem się na terenie, na którym odbywa się turniej. Jeżeli uczestnik nie stosuje się do tego, organizator może podjąć decyzję wykluczającą go z udziału w turnieju.

W turnieju mogą uczestniczyć zawodnicy reprezentujący poszczególne kluby HDK.

Drużyna powinna posiadać komplet jednolitych strojów.

W turnieju nie mogą wziąć udziału zawodnicy grający w butach piłkarskich z metalowymi kołkami oraz w tzw. lankach.

Termin i miejsce:

Turniej odbędzie się w dniu 11 maja 2019 r.

Turniej odbędzie się na terenie kompleksu ORLIK przy Zespole Szkół w Łękawicy ul. Sportowa 5

ZASADY ROZGRYWEK:

W turnieju bierze udział zgłoszona i potwierdzona do dnia 26 kwietnia 2019 r przez organizatorów liczba drużyn.

Poszczególne kluby biorące udział w turnieju mogą wystawić po jednym zespole.

Za zespół uznaje się drużynę składającą się z minimum 6 zawodników.

Turniej prowadzony jest według przepisów gry w piłkę nożną, z wyłączeniem przepisu o spalonym.

Sędzia turnieju może wobec uczestników turnieju zastosować – w zależności od popełnionego przewinienia karę 2 lub 5 minutowego wykluczenia z gry lub karę wykluczenia z całego meczu lub całego turnieju.

Zabrania się drużyną przeklinania podczas rozgrywania meczu, osoby nie stosujące się do tego zapisu niniejszego regulaminu zostaną ukarane przez sędziego turnieju karą 2 minut wykluczenia z gry.

Mecze rozgrywane są na boiskach z trawą syntetyczną o wysokości min. 40 mm o wymiarach 30 m x 62 m.

Mecze w rozgrywkach trwają 2 x 5 minut z przerwą pięciominutową oraz zmianą stron. Mecze w fazie pucharowej trwają 2 x 10 minut z przerwą pięciominutową oraz zmianą stron

Mecze rozgrywane są w składach 6 osobowych ( bramkarz plus 5 zawodników w polu).

W trakcie gry można dokonywać dowolnej ilości zmian, muszą one być jednak dokonane w obrąbie strefy zmian danej drużyny oraz uzasadnione z arbitrem turnieju.

Drużyny będą podzielone na grupy w zależności od liczby zgłoszonych uczestników, drużyny, które będą posiadały najlepszy bilans punktów awansują do fazy półfinałowej.

O końcowej klasyfikacji decydują kolejno: ilość zdobytych punktów, bilans punktów między zainteresowanymi drużynami, różnica bramek meczach zainteresowanych drużyn, większa liczba bramek zdobytych w meczach zainteresowanych drużyn. Jeśli na tej podstawie nie da się ustalić kolejności decyduje konkurs rzutów karnych ( 5 karnych w serii) rozegrany między drużynami o identycznym bilansie.

Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 pkt, za remis 1 pkt, za porażkę 0 pkt.

W fazie pucharowej w przypadku remisu o zwycięstwie decyduje konkurs rzutów karnych ( po 5 w serii).

Losowanie drużyn odbędzie się w dniu turnieju tj. 11 maja 2019 r. na ok. 15 minut przed rozpoczęciem rozgrywek w obecności kapitanów drużyn uczestniczących w turnieju.

Wybór Króla Strzelców Turnieju oraz Najlepszego Zawodnika Turnieju:

Tytuł Króla Strzelców Turnieju przypadnie zawodnikowi , który w całym turnieju uzyska największą liczbę strzelonych bramek na podstawie załącznika nr 2 do regulaminy.

Tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju przypadnie zawodnikowi wytypowanemu przez kapitanów drużyn uczestniczących w turnieju. Zawodnik, który otrzyma największą liczbę głosów otrzyma tytuł Najlepszego Zawodnika Turnieju.

Zgłoszenie drużyny:

Termin zgłoszenia drużyny upływa 26 kwietnia 2019 r.

Po upływie terminu przyjmowania zgłoszeń, zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest przesłanie do terminu przyjmowania zapisów, pisemnego zgłoszenia drużyny.

Zgłoszenie drużyny wraz z adresem do korespondencji należy przesłać na adres mailowy  lub pocztą tradycyjną koniecznie z dopiskiem Turniej Piłki Nożnej Klubów HDK-PCK z okazji 100-lecia PCK . Na adres Gminna Biblioteka Publiczna w Łękawicy, 34-321, ul. Żywiecka 23

5. W sprawie zgłoszenia drużyny jak i innych kwestiach organizacyjnych proszę kontaktować się z Panem Romanem Pieńczewskim pod numerem 660 856 492 lub email.

Nagrody:

Pierwsze trzy drużyny otrzymują puchary oraz pamiątkowe dyplomy.

Statuetki dla Najlepszego Zawodnika Turnieju i Króla Strzelców Turnieju oraz pamiątkowe dyplomy.

Pozostałe drużyny otrzymują pamiątkowe dyplomy za udział w turnieju.

Postanowienia końcowe:

W sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyzję podejmuje organizator.

Na boisku piłkarskim ORLIK 2012 dopuszcza się grać w obuwiu typu halowego.

Zabrania się grania w obuwiu typu Lanki oraz korków z metalową końcówką – drużyna, która nie dostosuje się do niniejszego punktu regulaminu zostanie zdyskwalifikowana. Obuwie dopuszczone do gry na obiekcie ORLIK 2012 stanowi załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu.

Zgłoszenie udziału w turnieju stanowi - załącznik nr 1 niniejszego regulaminu, zgłoszenie drużyny w innej formie niż na odpowiednim formularzu nie będzie akceptowane.

Wpłatę wpisowego ( 120 zł od drużyny) należy uiścić do dnia 11 maja 2019 r.

Zgłoszenie uczestnictwa należy przesłać mailem  lub na adres korespondencyjny klubu do 26 kwietnia 2019 r na adres mailowy.

Załącznik nr 1 do regulaminu;

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KLUBÓW HONOROWYCH DAWCÓW KRWI POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA Z OKAZJI 100 – LECIA PCK