• IX Ogólnopolski Marsz Pokoju HDK PCK 2013
  • Akcje Krwiodastwa w 2015 Więcej
  • Mistrzostwa Polski w Szachach Bielsko Biała
  • Zbieramy pieniążki i żywność dla potrzebujących wspólnie w Tesco
  • Przekazanie rowerka rehabilitacyjnego Więcej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Honorowi krwiodawcy rej. bielskiego na mszy św. z okazji XXVI "Światowego Dnia Chorego"
W dniu 12 lutego 2018 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie honorowych krwiodawców rejonu bielskiego zorganizowane przez diecezjalną "Caritas" oraz Rejonową Radę Honorowych Dawców Krwi PCK w Bielsku-Białej.
Spotkanie honorowych krwiodawców zainaugurowało szósty rok diecezjalnej edycji ogólnopolskiej akcji krwiodawstwa „Podaruj kroplę miłości”. W uroczystej mszy św. uczestniczyli Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej Pan Bogdan OGROCKI, Wiceprezes Pan Antoni KRUCZEK, Dyrektor Biura Pan Marek MIELNIK,
Przewodniczący RR HDK PCK w Bielsku-Białej Pan Jerzy ZUŻAŁEK oraz Prezesi klubów HDK i ponad 120 członków wraz z rodzinami z 3 klubów honorowych dawców krwi z Bielska-Białej, Jasienicy wraz ze sztandarem, Czechowic-Dziedzic, Jaworza, Wilamowic, Kobiernic, Bestwiny i Łękawicy oraz z Kęt.

Uroczystą mszę św. koncelebrował JE bp Piotr GREGER, który w trakcie kazania odniósł się do czytania z Listu św. Jakuba cyt. " Jeśli zaś komuś z was brakuje mądrości, niech prosi o nią Boga, który daje wszystkim chętnie i nie wymawiając; a na pewno ją otrzyma". Zwrócił uwagę, że wielkość każdego daru polega między innymi na tym, że jest on niepowtarzalny, unikatowy, jedyny w swoim rodzaju. Honorowi krwiodawcy nigdy nie wiedzą komu, kiedy i w jakich okolicznościach będzie potrzebna ich krew, są anonimowi, jednakże zawsze gotowi do podzielenia się cząstką siebie dla ratowania życia i zdrowia bliźnich.

Ks. Robert KASPROWSKI - Dyrektor bielsko-żywieckiej "Caritas" i diecezjalny koordynator akcji „Podaruj kroplę miłości”- podziękował za dotychczasową wieloletnią, owocną współpracę z Rejonową Radą HDK PCK i Oddziałem Rejonowym PCK w Bielsku-Białej Stwierdził ponadto, że nieważne, jest to, czy dzieje się to pod sztandarem "Caritas" czy PCK, ważne jest aby krwi nigdy nie zabrakło nikomu potrzebującemu.– zaznaczył kapłan.

Po mszy św. w trakcie wspólnego spotkania wystąpiła "Kapela Spod Czocha" z Łękawicy, która zaprezentowała góralskie przyśpiewki .

Zarząd OR PCK oraz RR HDK PCK w Bielsku-Białej serdecznie dziękuje wszystkim krwiodawcom, ich rodzinom oraz sympatykom ruchu czerwonokrzyskiego za udział w tej wspaniałej eucharystii.

 Ponadto można przeczytać na stronie internetowej:

http://caritas.bielsko.pl/2018/02/13/2610/

Z czerwonokrzyskim pozdrowieniem

PREZES OR PCK w Bielsku-Białej

Bogdan OGROCKI